top of page

Průvodce, cestovatel, treker, občasný horolezec.

Na první větší výpravu jsem vyrazil po maturitě do Skotska, kde jsem pracoval na farmě, sbíral maliny a jahody a při dnech volna objevoval pěšky a stopem krásy místní přírody. Tenkrát jsem se zamiloval do cestování. Ke studiu jsem si tak vybral cestovní ruch v Hradci Králové, škola mi umožnila pracovní stáž v USA nebo studijní pobyt na Taiwanu, kde k jsem se věnoval intenzivnímu studiu čínštiny. A že jsem měl nějaký ten čas na cestování, projel jsem Taiwan křížem krážem, procestoval Thajsko a část Laosu, Kambodži či Číny.O rok později jsem se do Asie vrátil, tentokrát na trek kolem Annapuren a do severní Indie.

Jako průvodce jsem začal pracovat nedlouho po státnicích, zpočátku jsem se specializoval na jihovýchodní Asii, až se mé pole působnosti rozrostlo od Jižní Ameriky přes Jordánsko až do Střední Asie. Nejvíce jsem si zamiloval Mongolsko, jeho bezčasovost, jedinečný životní styl i úžasnou přírodu, a Nepál, jeho nádherné hory a srdečnost tamních obyvatel. Při jiných cestách jsem jsem vylezl na Chimborazo (6 263 metrů) nebo Elbrus, prošel Gruzii, na motorce projel Vietnam a koupeným autem profrčel celou jižní Ameriku od Kolumbie po Patagonii.

Na svých expedicích se snažím vyvážit organizovanost, která je do určité míry nutná, a roli náhody. Hlavní je, abychom si všichni společnou cestu užili, trochu vypli od stereotypního života, vyčistili si hlavu a vrátili se domů plní energie.  

  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • Twitter - White Circle
bottom of page