Na první větší výpravu jsem vyrazil po maturitě do Skotska, kde jsem pracoval na farmě, sbíral maliny a jahody a při dnech volna objevoval pěšky a stopem krásy místní přírody.

 

Ke studiu jsem si vybral cestovní ruch v Hradci Králové, který mi umožnil pracovní stáž v USA nebo studijní pobyt na Taiwanu, kde k jsem se věnoval intenzivnímu studiu čínštiny. A že jsem měl nějaký ten čas na cestování, projel jsem Taiwan křížem krážem, procestoval Thajsko a část Laosu, Kambodži či Číny.

 

Ještě před státnicemi jsem se do Asie vrátil, tentokrát na trek kolem Annapuren a do severní Indie.

 

Jako průvodce jsem začal pracovat nedlouho po státnicích, zpočátku jsem se specializoval na JV Asii, až se mé pole působnosti rozrostlo od Střední Asie až po Jordánsko.

 

Nejvíce jsem si zamiloval Mongolsko, bezčasovost, jedinečný životní styl i úžasná příroda mi učarovaly.

 

Rád poznává přírodu, životní styl místních obyvatel, památky, kuchyni, ale i jazyk, za dobu svého cestování jsem se zdokonalil v angličtině a naučil se rusky, čínsky a španělsky.

V roce 2019 jsem zvolil pořádnou expedici. V Kolumbii jsem koupil auto a projel Ekvádor, Peru, Bolívii, Chile, Argentinu, Uruguay a Paraguay tam a zase zpátky, celkem po cestách různých kvalit jsme najeli 37 000km.

Potkat mě můžeš na zájezdech několika cestovních kanceláří, expedicích i dalších cestách, také na přednáškách a nebo někde u piva.

  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • Twitter - White Circle