top of page

Visuté mosty, Krimmelské vodopády a dechberoucí soutěska (4.8. - 6.8.)

Pohodová víkendoffka v Rakousku. Vyrazíme v pátek po práci, po přespání v kempu se v sobotu vydáme na Olpererhutte, kde se nachází slavný Panoramabrücke z úvodní fotky. Po výstupu se projdeme v úžasné alpské krajině. Po další noci v kempu se časně ráno vydáme na Krimmelské vodopády - jeden ze skvostů v Národním parku Vysoké Taury. Před odjezdem domů si prohlédneme další skrytý klenot - soutěsku Liechtensteinklamm.

Švýcarsko - nejkrásnější treky Evropy (9.8.-15.8.)

 

Země v samotném srdci Alp, vás nadchne na první pohled. Právě tady jsou ty nejkrásnější hory a treky v Evropě. Vyrazíme na týden a krásy místní přírody budeme objevovat při jednodenních túrách. Každý den ujdeme kolem 15 kilometrů a nastoupáme 600 - 1 400 metrů. Po týdnu stráveném v té nejkrásnější evropské přírodě se domů budeme vracet fyzicky unavení ale zároveň nabití novou energií a psychicky odpočatí.

Trek okolo Annapuren (13.10.-1.11.)

Jeden z nejkrásnějších treků na světě, okruh kolem Annapuren, nás na zhruba 120 kilometrech dovede až do výšky 5 400 metrů. Trek budeme začínat obklopeni tropickou vegetací a den po dni budeme sledovat, jak se kolem nás příroda mění. Z džungle budou listnaté lesy, ty nahradí jehličnany, kleče a nakonec kamenitá krajina bez vegetace. Po cestě budeme potkávat vesnice, starobylá města i buddhistické kláštery. A pak přejdeme sedlo Thorung La a jak budeme klesat z 5 400 metrů, příroda se bude opět měnit. Úspěšný trek samozřejmě pořádně zapijeme a to v městečku Muktinath. Kromě toho navštívíme příjemné město Pokhara na břehu jezera Phewa pod Himálajem a poznáme charismatické hlavní město Káthmándú.

Omán - treky, pouště a oázy (10.11.-19.11.)

Prosluněné pouště s písečnými dunami, malebné oázy se smaragdovými jezírky, dechberoucí výhledy, úžasné pláže, ale i pestrobarevné trhy nebo velkolepé mešity a pevnosti. Čeká nás pěkně výživný road trip po nádherném Ománu. Některé treky mají celkem velké převýšení a tak je pro účast třeba být trochu fit a mít vybavení. Více než polovinu nocí budeme kempovat v přírodě, třeba na pláži nebo na treku, svoboda je pro nás důležitější než přehnané pohodlí. Přepravovat se budeme pronajatými auty.

Přechod Tenerife po GR 131 (1.12.-9.12.)

Tenerife, jeden z malebných Kanárských ostrovů, je rájem na zemi - nabízí všechno, krásné pláže, prastaré lesy, moderní města a hlavně nádherné hory. Vždyť nejvyšším vrcholem ostrova je s 3 715 metry sopka Pico El Teide. Tenerife přejdeme po trase GR 131 a pokusíme se vystoupit i na zmíněnou nejvyšší horu

Silvestr - Mallorca - Nový rok na ostrově (26.12.-2.1.)

 

I letos si vyrazíme užít Silvestra v super partě dobrodruhů a cestovatelů na nádherný ostrov - tentokrát to bude španělská Mallorca. Budeme bydlet ve vile a Mallorcu procestujeme křížem krážem pronajatými auty. Projdeme si nejkrásnější treky tohohle hornatého ostrova, budeme objevovat zapadlé pláže a vykoupeme se v moři, navšt místní trhy, ochutnáme mořské speciality a skvělé víno. No a samozřejmě že si užijeme divoké oslavy Nového roku v hlavním městě Palmě. Tak proč být na Silvestra doma a nevyrazit na tohle novoroční dobrodružství?

Výstup na Mount Kenya (19.1.-28.1. 2024)

Tohle dobrodružství do rovníkové Afriky nás zavede na jednu z nejvyšších a nejkrásnějších hor celého kontinentu. Během několikadenního treku vystoupáme až na jeden z vrcholů Mount Kenya - Pont Lenana s 4 985 metry. Samotný trek bue na 5-6 dní a pobyt v Keni bude možné prodloužit o safari.

Jordánsko (12.2.-19.2.2024)

Země fotogenických pouští s písečnými dunami, země římských památek i křižáckých hradů, země skvělého jídla. V Jordánsku se smočíme v Mrtvém moři a podnikneme kaňoning ve Wádí Mújib. Navštívíme div světa – nabatejské město Petra a dva dny pobydeme mezi Beduíny ve fotogenické poušti Wádí Rum. Písečné království pohodlně projedeme pronajatými auty.

Nepál - Trek do základního tábora Everestu (29.2.2024 - 19.3.2024)

Nejkrásnější a nejvyšší hory světa, Himáláje. Vyrazit na trek do Nepálu je dobrodružství, na které člověk už nikdy nezapomene - nádherná příroda, pohostinní a přátelští lidé, jedinečná kultura a náboženství, fyzická výzva, několikadenní pobyt ve výšce nad 5 000 metrů a určitá míra nekomfortu. Z kombinace toho všeho vzniká jedinečný a neopakovatelný zážitek. Vyrazíme dřív, než začne hlavní sezóna. To je sice chladněji, ale na druhou stranu je v oblasti mnohonásobně méně turistů.

Velikonoční Madeira - Ostrov věčného jara (28.3.-4.4.2024)

Madeira je zvaná jako "Ostrov věčného jara". Nádherné hory a útesy vybízejí k aktivnímu odpočinku, pláže zase k naprosté pohodě. K tomu se přidá skvělé víno a úžasná kuchyně. Díky téhle kombinaci je Madeira učiněný ráj na Zemi. Tak proč trávit Velikonoční svátky doma a nevyrazit na jeden z nejkrásnějích ostrovů světa, kde se vykoupeme v oceánu, projdeme nádherné treky, spát budeme v pronajaté vile a okolní krásy budeme vyrážet objevovat pronajatými auty.

Expedice Mongolsko (květen - červen 2024)

Expedici do Mongolska bude dominovat úžasná a často se měnící příroda – poušť, step, hory, kopce, lesy, vodopády a řeky. To vše obklopeno stády zvířat. Absence měst a světelného znečištění nám poskytne jedny z nejlepších pohledů na noční oblohu a my budeme moci pravidelně pozorovat hvězdy. Zdaleka však nepůjde při expedici jen o přírodu, minimálně stejnou důležitost bude hrát kontakt s místními, poznávání jejich způsobu života a účast na jejich každodenních aktivitách.

Mongolští nomádi mají pravidlo, že kdokoliv může kdykoliv přijít k jinému nomádovi domů, neklepe, prostě vejde. Pokud není majitel doma, host si klidně může něco uvařit a na hostitele počkat. Je to naprosto běžná praxe, která dokládá o mongolské pohostinnosti, vstřícnosti a propojenosti lidí, kteří to mají k nejbližšímu sousedovi několik kilometrů.

bottom of page