top of page

Nepál - Trek do základního tábora Everestu (29.2. - 19.3.)

Nejkrásnější a nejvyšší hory světa, Himáláje. Vyrazit na trek do Nepálu je dobrodružství, na které člověk už nikdy nezapomene - nádherná příroda, pohostinní a přátelští lidé, jedinečná kultura a náboženství, fyzická výzva, několikadenní pobyt ve výšce nad 5 000 metrů a určitá míra nekomfortu. Z kombinace toho všeho vzniká jedinečný a neopakovatelný zážitek. Vyrazíme dřív, než začne hlavní sezóna. To je sice chladněji, ale na druhou stranu je v oblasti mnohonásobně méně turistů.

Velikonoční Sicílie - po stopách Kmotra (28.3. - 4.4.)

Sopky a hory, moře, pláže a nádherné útesy. Tahle Velikonoční akce bude dokonalou směsí odpočinku a pohody a aktivní dovolené. Budeme navštěvovat památky, popíjet víno a koupat se v moři ale nebudeme to mít zadarmo. Vyrazíme na několik krásných treků a vyběhneme si pár sopek, vylezeme na Etnu, co nejvýš to jen půjde. A jako bonus navštívíme několik míst, kde se točil ikonický Kmotr.

Přechod Tenerife po GR 131 (17.5. - 24.5.).

Tenerife, jeden z malebných Kanárských ostrovů, je rájem na zemi - nabízí všechno, krásné pláže, prastaré lesy, moderní města a hlavně nádherné hory. Vždyť nejvyšším vrcholem ostrova je s 3 715 metry sopka Pico El Teide. Tenerife přejdeme po trase GR 131 a pokusíme se vystoupit i na zmíněnou nejvyšší horu.

Výstup na Ararat - nejvyšší horu Turecka (7.6. - 14.6.)

 

Ararat je s 5137 metry nejvyšší horou Turecka. Vrchol tohohle vyhaslého vulkánu tvořeného bazaltem pokrývá nádherný ledovec, na úpatí se zase rozprostírají nekonečné pastviny. Naše dobrodružství nás během 8 dnů zavede z Prahy na vrchol jedné z nejkrásnějších hor světa a zase zpět. Pro výstup je třeba povolení a musí se dodržovat přesně stanovenou trasu, spát budeme ve stanech v základním a výškovém táboře, při výstupu budeme používat půjčené mačky. Na místě nás povede turecký horský průvodce.

Treky, rafting a canyoning ve Slovinsku (19.6. - 23.6.)

Prodloužený víkend ve Slovinsku bude plný adrenalinu, na své si přijdou milovníci hor i vody. Čeká nás trek k nádherným triglavským jezerům, výstup k Prisojnikovu oknu nebo na Slemenovu Špicu, rafting na řece Soča, canyoning, ale i jezero Bohinj a vodopád Peričník.

Peaks of Balkan - trek Černou Horou, Albánií a Kosovem (1.7. - 11.7.)

Tohle balkánské dobrodružství nás v Dinárských Alpách provede hned třemi zeměmi. Začneme v černohorském městečku Plav, zalesněnou krajinou pak přejdeme přes albánské hranice mezi nejkrásnější špičaté skalnaté štíty, přes zelenější Kosovo se pak budeme vracet do Černé Hory. To vše pěšky na vzdálenosti asi 150 kilometrů. Spát budeme u místních, nebo ve stanu, podle potřeby. Do Černé Hory dojedeme autem.

Visuté mosty, Krimmelské vodopády a dechberoucí soutěska (26.7. - 28.7.)

Pohodová víkendoffka v Rakousku. Vyrazíme v pátek po práci, po přespání v kempu se v sobotu vydáme na Olpererhutte, kde se nachází slavný Panoramabrücke z úvodní fotky. Po výstupu se projdeme v úžasné alpské krajině. Po další noci v kempu se časně ráno vydáme na Krimmelské vodopády - jeden ze skvostů v Národním parku Vysoké Taury. Před odjezdem domů si prohlédneme další skrytý klenot - soutěsku Liechtensteinklamm.

Nejdelší zipline a 3 dvoutisícovky v Rakousku (2.8. - 4.8.)

 

Tahle víkendoffka je nabitá adrenalinem - v sobotu si na celodenním treku vyšlápneme hned 3 dvoutisícovky, v neděli se pak proletíme na nejdelší evropské ziplině - měří 2,5km a můžeš to rozjet až na 115km v hodině, projdeme si soutěsku Silverkarklamm a vykoupeme se v jednom z rakouských jezer.

Rakousko - 5Fingers, Loser a Langbathsee​ (9.8. - 11.8.)

 

Víkendoffka u Dachsteinu nabitá nádhernými treky, úžasnými výhledy a průzračnými jezery. Čeká nás výstup na ikonickou vyhlídku 5 Fingers, fotogenickou horu Loser ale i odpočinek a koupačka u jezera Langbathsee.

Švýcarsko - prodloužený víkend v nejkrásnějších horách Evropy (15.8. - 18.8.)

 

Země v samotném srdci Alp, vás nadchne na první pohled. Právě tady jsou ty nejkrásnější hory a treky v Evropě. Vyrazíme na týden a krásy místní přírody budeme objevovat při jednodenních túrách. Každý den ujdeme kolem 15 kilometrů a nastoupáme 600 - 1 400 metrů. Po prodlouženém víkendu v té nejkrásnější evropské přírodě se domů budeme vracet fyzicky unavení ale zároveň nabití novou energií a psychicky odpočatí.

Totes Gebirge - výstup na Grosser Priel (23.8. - 25.8.)

Nasaď pohorky a sbal si krosnu, vyrážíme do rakouských Alp. Tentokrát nás čeká docela makačka, páteční večer a celou sobotu nám zabere výstup na nejvyšší horu Totes Gebirge - Großer Priel s 2 500 metry. V neděli se pak projdeme v oblasti Stoderer Dolomitensteig a vykoupem se v jezeře. Dobrodružství je pro zkušené horaly s dobrou fyzičkou.

Víkendoffka - Schladmingské Taury (30.8. - 1.9.)

Čeká nás víkendoffka v nádherných Schladmingských Taurech. Tahle část rakouských Alp leží mezi Štýrskou a Salcburskou oblastí a patří mezi méně navštěvované a o to méně turistů chodí na treky, které jsme vybrali. Budeme si tak moci užít krásné rakouské horské divočiny, akce je pro fyzicky zdatné, kteřé už mají nějaké ty zkušenosti z hor.

Madeira - ostrov věčného jara (5.10. - 12.10.)

Madeira je zvaná jako "Ostrov věčného jara". Nádherné hory a útesy vybízejí k aktivnímu odpočinku, pláže zase k naprosté pohodě. K tomu se přidá skvělé víno a úžasná kuchyně. Díky téhle kombinaci je Madeira učiněný ráj na Zemi. Tak proč sychravý podzim doma a nevyrazit na jeden z nejkrásnějích ostrovů světa, kde se vykoupeme v oceánu, projdeme nádherné treky, spát budeme v pronajaté vile a okolní krásy budeme vyrážet objevovat pronajatými auty.

Maroko - výstup na Džabal Toubkal, pouště a oázy (19.10 - 29.10)

 

Pouště a oázy, vodopády a soutěsky, třídenní výstup na nejšší horu Atlasu a Severní Afriky - čtyřtisícovku Džabal Tubkal. Maroko projedeme pronajatými auty, strávíme noc na poušti, vylezeme na nejvyšší marocké duny, několikrát se vykoupeme v překrásných řekách a vodopádech, projedeme fotogenické soutěsky, budeme navštěvovat pestré trhy, prastaré vesnice a městečka. Dobrodružství v nejpřívětivější zemi severní Afriky bude prostě pecka!

Nepál - nejkrásnější trek kolem Annapuren (10.11. - 30.11.)

Jeden z nejkrásnějších treků na světě, okruh kolem Annapuren, nás na zhruba 120 kilometrech dovede až do výšky 5 400 metrů. Trek budeme začínat obklopeni tropickou vegetací a den po dni budeme sledovat, jak se kolem nás příroda mění. Z džungle budou listnaté lesy, ty nahradí jehličnany, kleče a nakonec kamenitá krajina bez vegetace. Po cestě budeme potkávat vesnice, starobylá města i buddhistické kláštery. A pak přejdeme sedlo Thorung La a jak budeme klesat z 5 400 metrů, příroda se bude opět měnit. Úspěšný trek samozřejmě pořádně zapijeme a to v městečku Muktinath.

bottom of page