top of page

Výstup na Ararat - nejvyšší horu Turecka (14.6. - 22.6.)

 

Ararat je s 5137 metry nejvyšší horou Turecka. Vrchol tohohle vyhaslého vulkánu tvořeného bazaltem pokrývá nádherný ledovec, na úpatí se zase rozprostírají nekonečné pastviny. Naše dobrodružství nás během 8 dnů zavede z Prahy na vrchol jedné z nejkrásnějších hor světa a zase zpět. Pro výstup je třeba povolení a musí se dodržovat přesně stanovenou trasu, spát budeme ve stanech v základním a výškovém táboře, při výstupu budeme používat půjčené mačky. Na místě nás povede turecký horský průvodce.

Treky, rafting a canyoning ve Slovinsku (3.7. - 7.7..)

Prodloužený víkend ve Slovinsku bude plný adrenalinu, na své si přijdou milovníci hor i vody. Čeká nás trek k nádherným triglavským jezerům, výstup k Prisojnikovu oknu nebo na Slemenovu Špicu, rafting na řece Soča, canyoning, ale i jezero Bohinj a vodopád Peričník.

Víkendoffka v Berchtesgadenských Alpách (19.7. - 21.7.)

Víkendoffka v překrásných Berchtesgadenských Alpách je ve znamení nádherných hor a výhledů, kterým vévodí průzračné jezero Königssee. Vystoupíme na vrchol Jenner, navštívíme soutěsku Wimbachklamm a projdeme si okolí překrásného jezera Hintersee až k chatě Halsalm.

Visuté mosty, Krimmelské vodopády a dechberoucí soutěska (26.7. - 28.7.)

Pohodová víkendoffka v Rakousku. Vyrazíme v pátek po práci, po přespání v kempu se v sobotu vydáme na Olpererhutte, kde se nachází slavný Panoramabrücke z úvodní fotky. Po výstupu se projdeme v úžasné alpské krajině. Po další noci v kempu se časně ráno vydáme na Krimmelské vodopády - jeden ze skvostů v Národním parku Vysoké Taury. Před odjezdem domů si prohlédneme další skrytý klenot - soutěsku Liechtensteinklamm.

Nejdelší zipline a 3 dvoutisícovky v Rakousku (2.8. - 4.8.)

 

Tahle víkendoffka je nabitá adrenalinem - v sobotu si na celodenním treku vyšlápneme hned 3 dvoutisícovky, v neděli se pak proletíme na nejdelší evropské ziplině - měří 2,5km a můžeš to rozjet až na 115km v hodině, projdeme si soutěsku Silverkarklamm a vykoupeme se v jednom z rakouských jezer.

Rakousko - 5Fingers, Loser a Langbathsee​ (9.8. - 11.8.)

 

Víkendoffka u Dachsteinu nabitá nádhernými treky, úžasnými výhledy a průzračnými jezery. Čeká nás výstup na ikonickou vyhlídku 5 Fingers, fotogenickou horu Loser ale i odpočinek a koupačka u jezera Langbathsee.

Švýcarsko - prodloužený víkend v nejkrásnějších horách Evropy (15.8. - 18.8.)

 

Země v samotném srdci Alp, vás nadchne na první pohled. Právě tady jsou ty nejkrásnější hory a treky v Evropě. Vyrazíme na týden a krásy místní přírody budeme objevovat při jednodenních túrách. Každý den ujdeme kolem 15 kilometrů a nastoupáme 600 - 1 400 metrů. Po prodlouženém víkendu v té nejkrásnější evropské přírodě se domů budeme vracet fyzicky unavení ale zároveň nabití novou energií a psychicky odpočatí.

Totes Gebirge - výstup na Grosser Priel (23.8. - 25.8.)

Nasaď pohorky a sbal si krosnu, vyrážíme do rakouských Alp. Tentokrát nás čeká docela makačka, páteční večer a celou sobotu nám zabere výstup na nejvyšší horu Totes Gebirge - Großer Priel s 2 500 metry. V neděli se pak projdeme v oblasti Stoderer Dolomitensteig a vykoupem se v jezeře. Dobrodružství je pro zkušené horaly s dobrou fyzičkou.

Víkendoffka - Schladmingské Taury (30.8. - 1.9.)

Čeká nás víkendoffka v nádherných Schladmingských Taurech. Tahle část rakouských Alp leží mezi Štýrskou a Salcburskou oblastí a patří mezi méně navštěvované a o to méně turistů chodí na treky, které jsme vybrali. Budeme si tak moci užít krásné rakouské horské divočiny, akce je pro fyzicky zdatné, kteřé už mají nějaké ty zkušenosti z hor.

Madeira - ostrov věčného jara (5.10. - 12.10.)

Madeira je zvaná jako "Ostrov věčného jara". Nádherné hory a útesy vybízejí k aktivnímu odpočinku, pláže zase k naprosté pohodě. K tomu se přidá skvělé víno a úžasná kuchyně. Díky téhle kombinaci je Madeira učiněný ráj na Zemi. Tak proč sychravý podzim doma a nevyrazit na jeden z nejkrásnějích ostrovů světa, kde se vykoupeme v oceánu, projdeme nádherné treky, spát budeme v pronajaté vile a okolní krásy budeme vyrážet objevovat pronajatými auty.

Maroko - výstup na Džabal Toubkal, pouště a oázy (19.10 - 29.10)

 

Pouště a oázy, vodopády a soutěsky, třídenní výstup na nejšší horu Atlasu a Severní Afriky - čtyřtisícovku Džabal Tubkal. Maroko projedeme pronajatými auty, strávíme noc na poušti, vylezeme na nejvyšší marocké duny, několikrát se vykoupeme v překrásných řekách a vodopádech, projedeme fotogenické soutěsky, budeme navštěvovat pestré trhy, prastaré vesnice a městečka. Dobrodružství v nejpřívětivější zemi severní Afriky bude prostě pecka!

Nepál - nejkrásnější trek kolem Annapuren (10.11. - 30.11.)

Jeden z nejkrásnějších treků na světě, okruh kolem Annapuren, nás na zhruba 120 kilometrech dovede až do výšky 5 400 metrů. Trek budeme začínat obklopeni tropickou vegetací a den po dni budeme sledovat, jak se kolem nás příroda mění. Z džungle budou listnaté lesy, ty nahradí jehličnany, kleče a nakonec kamenitá krajina bez vegetace. Po cestě budeme potkávat vesnice, starobylá města i buddhistické kláštery. A pak přejdeme sedlo Thorung La a jak budeme klesat z 5 400 metrů, příroda se bude opět měnit. Úspěšný trek samozřejmě pořádně zapijeme a to v městečku Muktinath.

Silvestr na Azorech (25.12. - 2.1.)

Sopky, vysoké hory, průzračné laguny, horké prameny, nádherná zelená příroda, čajové plantáže. To vše jsou Azory. My na tyhle úchvatné ostrovy vyrazíme užít si Silvestra, budeme bydlet v pronajaté vile a na celou dobu si půjčíme auta. Každý den budeme dělat výlety do úchvatné přírody. I tentokrát nás čekají treky a lehké výstupy na tyhle famózní sopečné kopce. Za hezkého počasí se vykoupeme v chladnějším moři, za sychravého dne si pak užijeme koupačku v termálních pramenech

bottom of page