top of page

Treky, kaňony a rafty ve Slovinsku (17.5.-21.5.)


Prodloužený víkend ve Slovinsku bude plný adrenalinu, na své si přijdou milovníci hor i vody. Čeká nás trek k nádherným triglavským jezerům, výstup k Prisojnikovu oknu nebo na Slemenovu Špicu, rafting na řece Soča, kaňoning ale i jezero Bohinj a vodopád Peričník

To nejlepší z Jordánska (konec května/červen)

Expedice je určena všem milovníkům dobrodružství, biblické historie, přírodních krás či relaxu u  Rudého a Mrtvého moře. Obrovským bonusem navíc bude cestování téměr o samotě. Projít si Petru téměř o samotě je úžasný zážitek, který už dlouho nemusí trvat. Jordánsko patří mezi nejpohostinnější země světa, o to budou naše prožitky intenzivnější.

Visuté mosty, Krimmelské vodopády a dechberoucí soutěska (4.8. - 6.8.)

Pohodová víkendoffka v Rakousku. Vyrazíme v pátek po práci, po přespání v kempu se v sobotu vydáme na Olpererhutte, kde se nachází slavný Panoramabrücke z úvodní fotky. Po výstupu se projdeme v úžasné alpské krajině. Po další noci v kempu se časně ráno vydáme na Krimmelské vodopády - jeden ze skvostů v Národním parku Vysoké Taury. Před odjezdem domů si prohlédneme další skrytý klenot - soutěsku Liechtensteinklamm.

Švýcarsko - nejkrásnější treky Evropy (9.8.-15.8.)

 

Země v samotném srdci Alp, vás nadchne na první pohled. Právě tady jsou ty nejkrásnější hory a treky v Evropě. Vyrazíme na týden a krásy místní přírody budeme objevovat při jednodenních túrách. Každý den ujdeme kolem 15 kilometrů a nastoupáme 600 - 1 400 metrů. Po týdnu stráveném v té nejkrásnější evropské přírodě se domů budeme vracet fyzicky unavení ale zároveň nabití novou energií a psychicky odpočatí.

Trek okolo Annapuren (20.10.-8.11.)

Jeden z nejkrásnějších treků na světě, okruh kolem Annapuren, nás na zhruba 120 kilometrech dovede až do výšky 5 400 metrů. Trek budeme začínat obklopeni tropickou vegetací a den po dni budeme sledovat, jak se kolem nás příroda mění. Z džungle budou listnaté lesy, ty nahradí jehličnany, kleče a nakonec kamenitá krajina bez vegetace. Po cestě budeme potkávat vesnice, starobylá města i buddhistické kláštery. A pak přejdeme sedlo Thorung La a jak budeme klesat z 5 400 metrů, příroda se bude opět měnit. Úspěšný trek samozřejmě pořádně zapijeme a to v městečku Muktinath. Kromě toho navštívíme příjemné město Pokhara na břehu jezera Phewa pod Himálajem a poznáme charismatické hlavní město Káthmándú.

Omán - treky, pouště a oázy (10.11.-19.11.)

Prosluněné pouště s písečnými dunami, malebné oázy se smaragdovými jezírky, dechberoucí výhledy, úžasné pláže, ale i pestrobarevné trhy nebo velkolepé mešity a pevnosti. Čeká nás pěkně výživný road trip po nádherném Ománu. Některé treky mají celkem velké převýšení a tak je pro účast třeba být trochu fit a mít vybavení. Více než polovinu nocí budeme kempovat v přírodě, třeba na pláži nebo na treku, svoboda je pro nás důležitější než přehnané pohodlí. Přepravovat se budeme pronajatými auty.

Silvestr - Mallorca - Nový rok na ostrově (26.12.-2.1.)

 

I letos si vyrazíme užít Silvestra v super partě dobrodruhů a cestovatelů na nádherný ostrov - tentokrát to bude španělská Mallorca. Budeme bydlet ve vile a Mallorcu procestujeme křížem krážem pronajatými auty. Projdeme si nejkrásnější treky tohohle hornatého ostrova, budeme objevovat zapadlé pláže a vykoupeme se v moři, navšt místní trhy, ochutnáme mořské speciality a skvělé víno. No a samozřejmě že si užijeme divoké oslavy Nového roku v hlavním městě Palmě. Tak proč být na Silvestra doma a nevyrazit na tohle novoroční dobrodružství?

bottom of page